Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Przedsiębiorcy muszą się jednoczyć!

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Cezarym Kaźmierczakiem, założycielem i prezesem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Rozmowę przeprowadził Paweł Toboła-Pertkiewicz.

Posłuchaj rozmowy przeprowadzonej przez Pawła Tobołę-Pertkiewicza.
Pobierz plik z wywiadem...   (MP3, 2,3MB)

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców ZPP powstał w ubiegłym roku. W manifeście zamieszczonym na stronie internetowej związku czytamy apel wzywający wszystkich przedsiębiorców do łączenia się!
„Przedsiębiorców zatrudniających do 250 pracowników jest ponad 1,5 mln. Wytwarzamy ponad 60% PKB. Tworzymy ponad 70% miejsc pracy – niemal ¾ Polaków pracuje w naszych firmach.
Mimo, iż fundamentem na którym stoi polska gospodarka są małe i średnie firmy, nie jesteśmy poważnie traktowani przez własne rządy. Kolejne obietnice i kampanie wyborcze niosą za sobą wyłącznie puste slogany, za którymi nie idą żadne realne działania. Nasza praca w znacznej części polega zmaganiu się niepotrzebnymi przepisami, regulacjami i biurokracją, zamiast na rozwoju naszych przedsięwzięć.
Organizując się w obronie naszego prawa możemy ten stan rzeczy zmieniać.
Dlatego powołujemy Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, który, obok realizacji naszych interesów zawodowych, będzie zmierzał do poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce.

Już dziś każdy przedsiębiorca może dołączyć do związku. Strona internetowa ZPP to: www.zpp.net.pl
Data dodania: 2011-02-09 23:16:02
Artykul przeczytano 3121 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Ciekawa inicjatywa różniąca się od innych tego typu inicjatyw.Ja już należę.najlepszą rekomendacją dla mnie były osoby Pana R.Gwiazdowskiego oraz Pana R.Kluski-zachęcam innych przedsiębiorców do członkostwa.
Dodano: 2011-02-19 15:15:05
Dodał: ~Wolnościowiec
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.