Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Liberty Camp, Sulejów k/Piotrkowa Trybunalskiego, wrzesień 2009

W dniach 12-18 września 2009 roku w miejscowości Sulejów, nad Pilicą odbył się zorganizowany przez naszą Fundację Liberty Camp, obóz językowy, podczas którego naukę języka angielskiego łączy się z poznanwaniem ideii wolnościowej. Na obóz przyjechała młodzież z całego świata. Oprócz wykładów na obozie miały miejsce wspólne ogniska, wycieczki itp.

Liberty Camp, Sulejów, wrzesień 2009...Data dodania: 2010-02-02 19:03:44
Artykul przeczytano 1702 razy