Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Nagroda Templetona dla Fundacji PAFERE, 13 listopada 2008 r.

13 listopada przed południem odbyła się specjalna sesja, której częścią było uroczyste wręczenie tegorocznych nagród im. Templetona. Okolicznościowy medal i kopertę z czekiem z rąk wiceprezes Fundacji ATLAS Jo Kwong ze strony Fundacji PAFERE odebrał Paweł Toboła-Pertkiewicz. Przypominamy, że Fundacja PAFERE otrzymała wyróżnienie w kategorii Etyka i wartości przyznawanej młodym instytutom. 

Czytaj całość i zobacz fotoreportaż... Data dodania: 2010-02-02 18:44:20
Artykul przeczytano 1750 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.