Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Prof. Thomas E. Woods w Polsce - 2-6 grudnia 2007 r.

W dniach 2-6 grudnia 2007 roku gościł w Polsce na zaproszenie PAFERE, prof. Thomas E. Woods. W ciągu tych kilku dni profesor, pokonując wraz z przedstawicielami PAFERE, Pawłem Tobołą-Pertkiewiczem i Pawłem Sztąberkiem, oraz tłumaczem, Marcinem Piotrowskim, prawie 1500 km, odwiedził 8 miast, wygłosił 9 prelekcji, udzielił kilku wywiadów, w tym m.in. Radiu Katowice, Katolickiemu Radiu Lublin, Polskiemu Radiu oraz portalowi Myśl.pl i gazecie studentów UKSW...

Czytaj całość i zobacz fotoreportaż... Data dodania: 2010-02-02 18:37:51
Artykul przeczytano 1645 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.