Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Wizyta ks. Roberta Sirico w Polsce, 23-25 września 2005 roku

Na zaproszenie Polsko-Amerykańskiej Fundacji na Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego w dniach 23-25 września 2005 roku gościł w Polsce wybitny katolicki myśliciel, ks. Robert A. Sirico, założyciel i prezydent Instytutu im. Lorda Actona. Z okazji przyjazdu do Polski znamienitego gościa, Fundacja PAFERE wydała zbiór jego esejów zatytułowany: Religia, wolność, przedsiębiorczość. W trakcie 3-dniowej wizyty ksiądz Sirico odprawił mszę świętą i wygłosił kazanie dla wiernych, a także miał dwa odczyty na temat poszanowania 7. i 10. przykazania. W niedzielę wystąpił również na falach Radia Maryja i telewizji TRWAM.

Czytaj całość...

Zobacz fotoreportaż...Data dodania: 2010-02-02 18:26:35
Artykul przeczytano 1525 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.