Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Etyczne Fundamenty Gospodarki, Kraków 13-14 października 2003 roku

Jednym z pierwszych wydarzeń zorganizowanych przezPolsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego była międzynarodowa konferencja pt. „Etyczne Fundamenty Gospodarki”. Jej podstawowym celem było uświadomienie Polakom, że budowa życia ekonomicznego i społecznego wolnej Polski nie może odbywać się w oderwaniu od wartości etycznych.  Konferencja odbyła się w dniach 13-14 października 2003 roku w Krakowie gromadząc wielu znakomitych intelektualistów ze Stanów Zjednoczonych.
Czytaj całość...
Data dodania: 2010-01-19 18:14:06
Artykul przeczytano 1351 razy