Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Konkursowe filmy już na wideokanale PAFERE

Na kanale Fundacji PAFERE na YouTube obejrzeć już można wszystkie filmy zgłoszone na konkurs filmowy "Nie kradnij". Przypominamy, że jury konkursu nie przyznało pierwszej nagrody. Przyznano natomiast II miejsce, dwa równorzędne III miejsca oraz dwa wyróżnienia.

Poniżej prezentujemy film, który zdobył II miejsce - "Każdy jest ofiarą" w reżyserii Krzysztofa Kubika.


Dwie równorzędne III nagrody otrzymały filmy Michała Szagżdowicza „Przetarg” i  Andrzeja Szypulskiego „Nie kradnij”. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Bartosz Dziewa, autor animowanej parodii filmu propagandowego pt. „Kradzież” i Karolina Grzybek autorka „Umowy”.

Nie przyznanie I nagrody w konkursie jury motywuje niepełnym zrozumieniem przez uczestników idei konkursu. - Uwaga uczestników skierowała się zbytnio ku kwestiom jednostkowym, pospolitej kradzieży i korupcji, zamiast ku gospodarce i relacjom społecznym - uzasadnia werdykt Przewodniczący Jury prof. Michał Wojciechowski. - Staraliśmy się wyróżnić filmy, które niosą myśl ogólniejszą i nie ograniczają się do obrazu jednostki popełniającej kradzież kryminalną - dodaje.

Obejrzyj wszystkie filmy...
Data dodania: 2010-03-21 12:19:53
Artykul przeczytano 2722 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
i saw these on bloom and had to come and see more of your work. so glad i did. i am beginning to love tri-x but there is a giant lnnreiag curve ahead of me. what a big motivation you are, and inspiration. love.
Dodano: 2013-05-22 15:44:50
Dodał: ~PDukdOaklzkAtb
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.