Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

"Nie kradnij" - ostatni moment na przysłanie filmu

Z końcem roku minął regulaminowy termin nadsyłania filmów do konkursu "Nie kradnij", na najlepszy film krótkometrażowy ukazujący negatywne skutki nie przestrzegania w życiu społeczno-gospodarczym VII Przykazania - "Nie kradnij". W związku z terminem Świąt i weekendem zdecydowaliśmy się jednak na przedłużenia czasu nadsyłania filmów konkursowych do 5 stycznia.

Zachęcamy do udziału wszystkich tych, którzy dotychczas, z różnych powodów, tego nie zrobili. Tym, którzy przesłali swoje działa serdecznie dziękujemy w imieniu Fundacji PAFERE .

Wyniki będą znane w lutym po decyzji jury w składzie. Prof. Michał Wojciechowski (przewodniczący jury) - teolog, Uniwersytet Warmińsko - Mazurski, Przewodniczący Rady Programowej PAFERE, Prof. Witold Kwaśnicki - ekonomista, Uniwersytet Wrocławski, Stefan Sękowski - Fronda.pl, Ks. Jacek Gniadek - Stowarzyszenie Teologów Moralistów, Wojciech Reszczyński - dziennikarz, publicysta, Tadeusz Drozda - satyryk.

Regulamin konkursu: www.pafere.org

Data dodania: 2010-01-02 10:58:20
Artykul przeczytano 2619 razy