Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Magister PAFERE do końca października

 Do końca października można przesyłać prace magisterskie do konkursu MAGISTER PAFERE, na najlepszą pracę magisterska z dziedziny ekonomii. Udział w konkursie mogą brać prace obronione w 2008 i 2009 roku, które przyczyniają się do promowania wiedzy ekonomicznej, a w szczególności edukacji w dziedzinie wolnego rynku i zrozumienia zależności między etyką a gospodarką.


Tegoroczna edycja  MAGISTRA PAFERE obejmuje bardziej szczegółowy zakres tematyczny – mówi koordynator konkursu Konrad Rajca. - Udział w konkursie jest szansą na docenienie pracy włożonej w pisanie magisterki, by zamiast trafić do szuflady została dostrzeżona przez szersze grono odbiorców  - dodaje, zachęcając do udziału w konkursie.

Tematy tegorocznej edycji konkursu:

Rynkowe rozwiązania dla edukacji i służby zdrowia
Bezpieczeństwo energetyczne państwa a wolny rynek
Znaczenie etyki w gospodarce i myśli ekonomicznej w etyce
Udane przykłady wolnorynkowych reform w świecie, z uwzględnieniem samorządu
Przyczyny i skutki kryzysów gospodarczych
Wspólna waluta Euro – bilans zysków i strat, perspektywy

Termin nadsyłania prac w formie elektronicznej (plik PDF) wraz z formularzem zgłoszeniowym pod adres:
konkurs@pafere.org , mija 30 października 2009 roku. Zwycięskie prace poznamy w styczniu 2010 roku. Szczegółowy regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie www.pafere.org .

Nagrodą w konkursie jest wydanie zwycięskiej pracy w formie książkowej, sfinansowane przez Fundację PAFERE Polska. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni finansowo.

Jury konkursu:
prof. Witold Kwaśnicki – Przewodniczący jury, ekonomista, Uniwersytet Wrocławski, prof. Andrzej Brzeski -  ekonomista, University of California at Davis, członek Mont Pelerin Society
prof. Michał Wojciechowski – teolog, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
prof. Jan Kłos – filozof, Katolicki Uniwersytet Lubelski
dr Sebastian Musioł – dziennikarz, Gość Niedzielny
dr Eryk Łon – Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
Andrzej Szczęśniak – ekspert rynku paliw

Patroni konkursu: „Rzeczpospolita”, „Gość Niedzielny”, „Nowy Przemysł”, „Gazeta Studencka”, Studentnews.pl, Krajowa Izba Gospodarcza, „Opoka.org.pl”, „Stosunki Międzynarodowe”, „Radio Kampus”, Stowarzyszenie KoLiber

O Fundacji:
Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE) jest niezależną, pozarządową organizacją zajmującą się wolnorynkową edukacją ekonomiczną oraz promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu. Skupia się na badaniu związków etyki z ekonomią i rozwoju nauk ekonomicznych. Fundacja została założona w 2007 roku przez prywatnego przedsiębiorcę Jana Michała Małka, na stałe mieszkającego w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej działała jako oddział amerykańskiej Fundacji PAFERE Pro Publico Bono, założonej w 2000 roku w Kalifornii.

Fundacja została wyróżniona za zorganizowanie I Edycji konkursu „Magister PAFERE”, jako pierwsza w historii organizacja z Polski, prestiżową nagrodą Templeton Freedom Award, przyznawaną przez amerykańską Fundację Atlas niezależnym i pozarządowym organizacjom, które w swych działaniach starają się promować wolnorynkowe rozwiązania gospodarcze. Zwycięzcą I edycji konkursu został Jacek Kacperski (Uniwersytet Łódzki) autor pracy „Szkoła austriacka wobec socjalizmu, interwencjonizmu i współczesnych problemów wolnego rynku”, której wydanie zostało sfinansowane przez Fundację.

Więcej informacji: Konrad Rajca
E-mail:
k.rajca@pafere.org
Tel. (22) 21 57 224, kom. 501 769 379
Data dodania: 2009-09-23 17:46:27
Artykul przeczytano 2644 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.