Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Wykład video i MP3 dr Roberta Gwiazdowskiego -

Wykład video dr Roberta Gwiazdowskiego - "Czy to jest kraj dla liberałów?", wygłoszony 12 kwietnia 2008 roku w Warszawie podczas wręczania nagród laureatom konkursu Magister PAFEREObejrzyj wykład (cz. 1, 2, 3, 4)

 

Wykład dr Roberta Gwiazdowskiego - "Czy Polska jest krajem dla liberałów?", wygłoszony 12 kwietnia 2008 roku w Warszawie podczas wręczania nagród laureatom konkursu Magister PAFERE

Pobierz plik mp3 (10 MB)

 

Data dodania: 2009-06-06 16:46:11
Artykul przeczytano 2897 razy