Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Konferencja "Rynek kapitałowy a koniunktura gospodarcza" - 5 grudnia 2008 r. Łódź

Prelekcja p. Ireneusza Jabłońskiego z Fundacji Projekt Łódź - "Sytuacja polskiego sektora finansowego w obliczu światowego kryzysu finansowego" ,

Prelekcja p. Ireneusza Jabłońskiego z Fundacji Projekt Łódź - "Sytuacja polskiego sektora finansowego w obliczu światowego kryzysu finansowego" , która została wygłoszona podczas konferencji "Rynek kapitałowy a koniunktura gospodarcza" w dniu 5 grudnia 2008 roku w Łodzi.

  

Pobierz plik (MP3, 3 MB) 


Prelekcja p. Mateusza Machaja z Instytutu Ludwiga von Misesa - "Austriackie wyjaśnienie kryzysu finansowego A.D. 2007-2008" , która została wygłoszona podczas konferencji "Rynek kapitałowy a koniunktura gospodarcza" w dniu 5 grudnia 2008 roku w Łodzi.

Pobierz plik (MP3, 7 MB)

Data dodania: 2009-06-06 16:29:51
Artykul przeczytano 2142 razy