Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Ken Schoolland o podstawach ekonomii wolnorynkowej - wykład w mp3

Wykład prof. Kena Schoollanda o podstawach ekonomii wolnorynkowej wygłoszony w dniu 26 marca 2009 roku do licealistów Sosnowca (tłumaczony na język polski)

Wykład prof. Kena Schoollanda o podstawach ekonomii wolnorynkowej wygłoszony w dniu 26 marca 2009 roku do licealistów Sosnowca (tłumaczony na język polski)

 

 Pobierz plik...  (mp3, 8 MB)

Data dodania: 2009-03-30 21:19:27
Artykul przeczytano 3205 razy