Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę kapitalizmu. Ja natomiast zająłem się naprawianiem samochodów - mówi przedsiębiorca, właściciel krakowskiej firmy "Herbewo" Andrzej Barański.


Dewizą firmy Barańskiego była nie tylko solidność i znajomość rzeczy, ale także - jak twierdzi - bezwzględna uczciwość. "To się w dalszej perspektywie bardzo opłaciło" - przyznaje. Warsztat samochodowy jaki Barański wybudował okazał się wielkim sukcesem.

"Zanim przyszły zmiany miałem klienta p. Mirosława Dzielskiego, filozofa z Krakowa, który był rzecznikiem zmiany ustroju w Polsce. Jeszcze w latach 70-tych postawił on tezę, że trzeba zmienić ustrój - z socjalizmu na kapitalizm. Przyjeżdżał do nas ze swoim rozlatującym się >>maluchem<<. Szybko się zorientowałem, że ten człowiek nie jest przeciętnym klientem. Wciągnął nas w - początkowo - nielegalną działalność Krakowskiego Towarzystwa Gospodarczego..." - wspomina Barański. Potem był stan wojenny, początek upadku komunizmu i wreszcie tzw. ustawa Wilczka... I bardzo ważna kwestia - co pozostawić w spadku swoim dzieciom? Konto bankowe czy może coś innego? A także 10 prostych rad dla początkujących przedsiębiorców!

Zapraszamy do obejrzenia całej wypowiedzi Andrzeja Barańskiego, który w przeszłości niejednokrotnie dawał również wyraz swojej sympatii dla Fundacji PAFERE. Film publikujemy w ramach cyklu "Świat oczami przedsiębiorcy".

Data dodania: 2017-11-20 15:11:04
Artykul przeczytano 2137 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.