Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Rumunia światowym tygrysem gospodarczym

Rumunia, postrzegana jeszcze do niedawna jako zaścianek Europy staje się światowym tygrysem gospodarczym. Według najnowszych, opublikowanych właśnie danych, wzrost gospodarczy wyniósł w trzecim kwartale 2017 roku, 8 procent. Stawia to ten kraj na czele najdynamiczniej rozwijających się gospodarek świata. Jest to już więcej niż wynosi wzrost w Chinach, które uchodziły jak dotąd za światowego lidera.

Ekonomiści zakładali, że wzrost wyniesie 5,8 proc., co i tak byłoby imponującym wynikiem. Dziś wielu analityków zastanawia się, jak to możliwe, że wzrost sięgnął aż takiego poziomu.

I tu warto przypomnieć, że już w 2016 roku w Rumunii obniżona została podstawowa stawka podatku VAT z 24 na 20 proc. Natomiast od początku tego roku podstawowa stawka VAT wynosi 19 proc. Wątpliwości co do tych decyzji rządu Rumunii miała Unia Europejska a także Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Od stycznia 2018 roku obniżone zostaną kolejne podatki -
na przykład podatek dochodowy od osób fizycznych spaść ma z 16 na 10 procent. Wzrośnie również kwota wolna od podatku.

P

Foto.: pixabay.com
Data dodania: 2017-11-14 20:30:39
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.