Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

"Cykl życia imperium" - upadek rozgrywa się na naszych oczach

O książce Johna Bagota Glubba "Cykl życia imperium", która ukazała się niedawno nakładem Fundacji PAFERE i firmy QBS, pisaliśmy kilka tygodni temu. Dziś, tych wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali się na jej pobranie z naszego internetowego kiosku, zachęcamy do obejrzenia materiału promocyjnego.

Przypominamy, że pozycję Glubba znaleźć można pod adresem https://ksiazki.pafere.org/#/publication/7 . Tam też znajdują się inne pozycje wydane przez PAFERE. Choć książki te pobrać można bezpłatnie, liczymy na dobrowolne wsparcie naszej działalności, przypominając, że Fundacja PAFERE utrzymuje się wyłącznie z dobrowolnych datków od osób prywatnych. Żadna złotówka wydana na działalność edukacyjną przez PAFERE, nie pochodzi z pieniędzy podatników.

Przy okazji informujemy, że Fundacja PAFERE zorganizowała zbiórkę funduszy na rozesłanie książki Johna Glubba do tych, którzy mają bezpośredni wpływ na Polskę, czyli do parlamentarzystów. Zachęcamy do wsparcia tej akcji. Link do AKCJI!

Data dodania: 2017-10-30 17:09:30
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.