Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Projekt Arizona - uczyć się i oddychać powietrzem wolności

W tym roku byłem uczestnikiem dość niezwykłego projektu - Projektu Arizona. Jest to projekt Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości. Uczestniczą w nim ludzie z krajów stosunkowo biednych, choćby takich, które musiały przejść przez nieszczęście socjalizmu" - mówi w wywiadzie dla PAFERE TV Mateusz Błaszczyk - redaktor naczelny portalu Obiektywizmy.pl, członek stowarzyszenia Koliber.


Jakie są założenia Projektu Arizona? Osoby z poszczególnych krajów, które są uczestnikami tego projektu, jadą do jednego z najbardziej wolnych stanów USA, by tam, przy wsparciu miejscowych think-tanków, uczyć się m.in. jak funkcjonuje wolne społeczeństwo, w jaki sposób instytucje społeczeństwa obywatelskiego mają realny i faktyczny wpływ na nasze życie. "Przy okazji jest to czas na to, by móc pooddychać powietrzem wolności" - mówi Mateusz Błaszczyk.

Gość PAFERE uczestniczył w pierwszej edycji Projektu Arizona. W styczniu 2018 roku rozpoczyna się jego druga edycja. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Mateuszem Błaszczykiem i do zapoznania się ze szczegółami jego pobytu w Arizonie. Rozmowę prowadzi Jan Kubań.

Data dodania: 2017-10-29 12:57:30
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.