Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Stefan Oleszczuk: "Wszyscy musimy się angażować w sprawy publiczne!"

"Państwem czy samorządem należy gospodarować w taki sposób jakby to było nasze własne gospodarstwo. Jeśli dziedziczymy po dziadku zadłużony majątek, co najpierw powinniśmy zrobić? Posadzić kwiatki i pomalować płotek? Nie - najpierw musimy uzdrowić gospodarstwo" - stwierdził Stefan Oleszczuk, prezes współpracującego z PAFERE Stowarzyszenia Wolni Obywatele podczas niedawnego spotkania z mieszkańcami Ciechanowa.


Oleszczuk zadaje pytanie, dlaczego prezydenci czy burmistrzowie miast postępują odwrotnie - zamiast uzdrawiać, zadłużają jeszcze bardziej? I odpowiada: "My im na to pozwalamy! Jeśli im na to nie pozwolimy to nie będą tego robić. Musimy uwierzyć w to, że można to zmienić. Ale nie możemy oglądać się na innych".

Według byłego burmistrza Kamienia Pomorskiego, nasz brak zainteresowania sprawami publicznymi jest władzy na rękę. "Oni się z tego cieszą. Wtedy polityka jest tylko dla tych >>uczonych w Piśmie<<" - dodał.

Czy jest jakieś wyjście z tego zaklętego kręgu? Stefan Oleszczuk uważa, że tak. Wymaga to jednak większego zaangażowania się wszystkich obywateli, którym dobro Ojczyzny leży na sercu.

Zapraszamy do wysłuchania pełnej wypowiedzi Stefana Oleszczuka.PSz
Data dodania: 2017-10-14 14:31:36
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.