Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Wpływ służb specjalnych na przedsiębiorczość w III RP

Wokół tragicznej śmierci posła Rafała Wójcikowskiego ze stycznia br. narasta coraz więcej wątpliwości. Dziennik "Rzeczpospolita" dotarł do materiałów, z których wynika, że w samochodzie posła stwierdzono uszkodzenie przewodów hamulcowych. Prokuratura cały czas prowadzi śledztwo.


Śp. Rafał Wójcikowski
współpracował z Fundacją PAFERE, nieraz mieliśmy okazję wysłuchać jego porywających wykładów na organizowanych przez nas konferencjach. Dziś pragniemy przypomnieć debatę na temat sytuacji demograficznej w Polsce oraz wpływów służb specjalnych na przedsiębiorczość w III RP. Jednym z uczestników panelu jest właśnie Rafał Wójcikowski. Pozostali paneliści to: prof. Andrzej Zybertowicz (dziś pracujący w Kancelarii Prezydenta Dudy), Jan Kubań (przedsiębiorca, obecnie prezes PAFERE) oraz red. Stanisław Michalkiewicz. Debata miała miejsce podczas PAFERE Liberty Weekend w październiku 2011 roku w Czeszowie.*  *  *

Przekaż 1% swojego podatku, po to, by pozostałe 99% nie zostało roztrwonione!

Data dodania: 2017-08-21 12:11:40
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.