Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Fundacja PAFERE - docieramy m.in. tam, gdzie stanowi się prawo

Po raz kolejny przypominamy Państwu, że w ramach swojej działalności Fundacja PAFERE prowadzi m.in. internetowy kiosk, z którego pobrać można niezwykle cenne pozycje książkowe o charakterze edukacyjnym, promujące wolność gospodarczą i najlepszy - naszym zdaniem - dla obywateli model państwa.

Z naszymi publikacjami staramy się docierać jak najszerzej do ludzi, poprzez naszą stronę internetową oraz portale społecznościowe (Facebook i Twitter). Dużą wagę przywiązujemy do docierania do tych, którzy stanowią w Polsce prawo, a także tych, którzy mają wpływ na kształcenie przyszłych elit.

Jak informuje Paweł Florecki z PAFERE, zakończono właśnie wysyłkę książki Anatolija Fiedosiejewa - "Zapadnia  - człowiek i socjalizm". Łącznie wysłanych zostało ponad 2200 egzemplarzy. "Jej odbiorcami byli wszyscy polscy parlamentarzyści, a także wybrane licea, organizacje pożytku publicznego i parafie" - mówi Paweł Florecki. Jak dodaje, książka trafiła także do bibliotek publicznych oraz do wielu dziennikarzy i przedsiębiorców.

Obecnie trwa wysyłka kolejnej wydanej przez Fundację pozycji - Joanny Lampki - "Czy wiesz, dlaczego nie wiesz, kto jest prezydentem Szwajcarii?". "Dotychczas wysłaliśmy już 700 sztuk. Jej odbiorcy to głównie Organizacje Pożytku Publicznego, biblioteki, przedsiębiorcy z kapitałem szwajcarskim, domy kultury, parafie, a także dyrektorzy teatrów i klubów strzeleckich" - mówi Florecki. Jednak to jeszcze nie wszystko. Po wakacjach książkę otrzymać powinni także posłowie i senatorowie oraz nauczyciele podstaw przedsiębiorczości w liceach i profesorowie ekonomii wyższych uczelni.

Przypominamy, że każdy może pobrać te wymienione wyżej, jak i kilka innych pozycji książkowych, znajdujących się w naszym internetowym kiosku. Oto lista publikacji:

Ludwig von Mises - "Mentalność antykapitalistyczna"
Ludwig von Mises - "Planowany chaos"
Ludwig von Mises - "Biurokracja"
Joanna Lampka - "Czy wiesz, dlaczego nie wiesz, kto jest prezydentem Szwajcarii?"
Anatolij Fiedosiejew - "Zapadnia - człowiek i socjalizm"


Choć są one darmowe, to jednak liczymy na dobrowolne wpłaty, które pozwolą nam na wydanie kolejnych pozycji. Dodajmy tylko, że wpłaty dokonać można w bardzo prosty sposób, podczas pobierania książki.

PS
Data dodania: 2017-07-27 10:51:49
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.