Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Poseł Rafał Wójcikowski nie żyje

19 I 2017 roku rano dotarła do nas smutna wiadomość. Poseł Rafał Wójcikowski, zasiadający w parlamencie z ramienia ugrupowania Kukiz'15 zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło na trasie S8, nieopodal Rawy Mazowieckiej.


Poseł Wójcikowski był jednym z nielicznych parlamentarzystów obecnego sejmu, którzy opowiadali się za wolnym rynkiem. W przeszłości związany był z  Unią Polityki Realnej, próbował również przenosić wolnościowe myślenie na grunt PiS-u, by w końcu wystartować z list Kukiz'15 - i to z pozytywnym skutkiem. Był posłem z okręgu piotrkowskiego. Na stałe mieszkał w Tomaszowie Mazowieckim.

Śp. Rafał Wójcikowski współpracował również z Fundacją PAFERE, brał udział w organizowanych przez nas konferencjach, podczas których wygłaszał porywające prelekcje.

Ludzi rozsądnie myślących jest w polskiej polityce i w polskim parlamencie niewielu, dlatego tym bardziej będzie nam brakować śp. Rafała Wójcikowskiego. Jak to skwitował dziś mój znajomy - "W normalnym kraju taki ktoś jak Rafał, byłby co najmniej ministrem". Z pożytkiem dla Polski.

Rodzinie i najbliższym składamy szczere wyrazy współczucia... Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków...

PSz

*  *  *

Przypominamy wykład śp. Rafała Wójcikowskiego wygłoszony podczas PAFERE LIBERTY WEEKEND w dniu 23 października 2011 roku w Czeszowie na Dolnym Śląsku. Temat wykładu: "Wolny rynek a polityka prorodzinna i demograficzna".


Data dodania: 2017-01-19 19:31:10
Artykul przeczytano 1030 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.