Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Bastiat dla Stanisława Michalkiewicza

Listopad 2016 roku zapisze się w historii Fundacji PAFERE pod znakiem odznaczeń i nagród. 22 XI br. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został przez Prezydenta RP założyciel Fundacji PAFERE Jan M. Małek. Natomiast 26 XI br., przewodniczący Rady Programowej PAFERE Stanisław Michalkiewicz, podczas odbywającego się w sejmie Ogólnopolskiego Forum Organizacji i Ruchów Wolnościowych, odebrał nagrodę im. Fryderyka Bastiata.


Nagrodę im. Bastiata wręczono po raz pierwszy. Jest ona przyznawana za szczególne osiągnięcia na polu edukacji ekonomicznej i działalności na rzecz obrony wolności i własności.

Ogólnopolskie Forum Organizacji i Ruchów Wolnościowych odbyło się w ostatnią sobotę w sejmie. Wzięli w nim udział przedstawiciele partii politycznych o charakterze pro-kapitalistycznym oraz stowarzyszeń wolnościowych. Organizatorami spotkania byli posłowie na sejm RP, tworzący w parlamencie frakcję wolnościowców, a skupionych głównie w klubie Kukiz'15. W spotkaniu uczestniczył także prezes PAFERE - Jan W. Kubań.

Wkrótce zamieścimy relację filmową z tego wydarzenia.

PSz

Foto.: prostozmostu.net
Data dodania: 2016-11-27 20:58:07
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
mógłby Pan Przewodniczący Kapituły nie żuć gumy podczas tak waznego wydarzenia
Dodano: 2016-12-30 12:02:26
Dodał: ~Sylwia
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.