Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

lle wolności gospodarczej w krajach Międzymorza? Goście: Chafuen, Gruzevskis, Michalkiewicz, Sommer, Andrzejewski

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na konferencję dotyczącą wolności gospodarczej w krajach Międzymorza. W wolnorynkowym kontekście nasi Prelegenci przyjrzą się gospodarczym i prawnym uwarunkowaniom państw położonych między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym. Szczególną uwagę poświęcą oczywiście Polsce oraz jej najbliższym sąsiadom.


Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na konferencję dotyczącą wolności gospodarczej w krajach Międzymorza. W wolnorynkowym kontekście nasi Prelegenci przyjrzą się gospodarczym i prawnym uwarunkowaniom państw położonych między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym. Szczególną uwagę poświęcą oczywiście Polsce oraz jej najbliższym sąsiadom.

NA KONFERENCJĘ ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH:
15.11.2016 (wtorek), w godz. 09:30 - 14:00
Centrum Prasowe Foksal (Foksal 3/5, Warszawa)
Sala A 
WSTĘP WOLNY

Gościem specjalnym spotkania będzie prof.  Alejandro Chafuen. Urodzony w Argentynie historyk i ekonomista jest liderem jednego z najważniejszych wolnorynkowych think tanków w USA (Atlas Economic Research Foundation), a także jednym z czołowych badaczy korzeni wolnorynkowej myśli ekonomicznej. Wykłada m.in. w USA, Guatemali, Argentynie. Dr Chafuen na konferencję przyleci z USA, gdzie mieszka i pracuje. Tematem przewodnim jego prelekcji będą „Rządy prawa w krajach Międzymorza, a korupcja, kumoterstwo i ukryte siły zła”. Ta część spotkania będzie prowadzona w języku angielskim. Nasz Gość ma oczywiście świadomość, że będzie rozmawiał z ludźmi, którzy w znakomitej większości nie posługują się płynnie językiem angielskim. Dlatego będzie mówił w sposób możliwie prosty. W razie potrzeby nasz tłumacz będzie służył pomocą.

Swoją obecnością zaszczyci nas także prof. Boguslavas Gruževskis z Uniwersytetu Wileńskiego. Ten ekonomista i matematyk, a także wybitny specjalista od m.in. prawa pracy, pokaże jak w krajach Międzymorza wygląda ustawodawstwo regulujące zatrudnienie („Wolność zawierania umów o prace w krajach Międzymorza”). Wyjaśni jaka jest specyfika, a także podobieństwa i różnice, mocne i słabe strony kodeksów prawa pracy w Polsce oraz u naszych sąsiadów. Czy poszczególne regulacje sprzyjają rozwojowi krajów takich jak Litwa, Ukraina, Słowacja? Profesor Gruževskis był konsultantem Banku Światowego, ekspertem Międzynarodowej Organizacji Pracy i Komisji Europejskiej, a także doradcą w różnych resortach i instytucjach rządowych na Litwie.

Mec. Piotr Andrzejewski – polityk, adwokat, członek Trybunału Stanu - opowie o „ochronie własności prywatnej według Konstytucji krajów Międzymorza”.

Red. Stanisław Michalkiewicz – prawnik, publicysta, będzie mówił o krajach Europy Środkowej w kontekście Unii Europejskiej i regulacji ograniczających wolność gospodarczą.

Dr Tomasz Sommer wygłosi wykład pt. "Jak uczynić Międzymorze wolnorynkowym".

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.
Data dodania: 2016-11-09 13:46:57
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.