Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Wolni Obywatele - nowe stowarzyszenie o wolnorynkowej orientacji zainaugurowało działalność

Liderem stowarzyszenia jest Stefan Oleszczuk, były działacz prokapitalistycznej Unii Polityki Realnej, bardziej znany jako burmistrz Kamienia Pomorskiego, który w latach 90-tych ub. wieku w praktyce wprowadzał wolnorynkowy program na poziomie samorządu.


Mając takiego lidera stowarzyszenie Wolni Obywatele stanowić może ważną część wolnorynkowych organizacji nastawionych na edukację społeczeństwa.

15 października 2016 roku odbyło się inauguracyjne spotkanie tego stowarzyszenia. Uczestniczyło w nim - poza własnymi działaczami - kilku gości specjalnych. Jednym z nich był Jan Wojciech Kubań - prezes Fundacji PAFERE. W swoim wystąpieniu mówił m.in. o własnych pozytywnych doświadczeniach z pobytu w Szwajcarii. Kraj ten, a dokładniej jego mieszkańców, cechuje wyjątkowo duży odsetek ludzi kierujących się w swoim działaniu zdrowym rozsądkiem. Za przykład podał odrzucenie niedawno przez Szwajcarów w referendum idei tzw. bezwarunkowego dochodu gwarantowanego (czyli rozdawania pieniędzy za darmo). Trudno spodziewać się - zdaniem prezesa PAFERE - podobnego podejścia do tej kwestii przedstawicieli innych nacji europejskich, a zwłaszcza tych, które stanowią część Unii Europejskiej.

Wśród specjalnych mówców spotkania był także Andrzej Sadowski z Centrum Adama Smitha, który mówił m.in. o potrzebie wspólnego działania różnych organizacji kierujących się zbieżnymi celami. Natomiast Stefan Oleszczuk - lider "Wolnych Obywateli", podkreślił konieczność przeniesienia doświadczeń z Kamienia Pomorskiego na poziom całego kraju. To - jego zdaniem - mogłoby uczynić z Polski, w stosunkowo krótkim czasie, dynamicznie rozwijający się kraj, w którym ludzie zaczęliby się bogacić.

Jan Wojciech Kubań - prezes PAFERE, zapowiedział po spotkaniu ścisłą współpracę ze stowarzyszeniem "Wolni Obywatele". "Mamy dokładnie takie same cele i wspólnie będziemy próbowali wcielać je w życie" - dodał.

Więcej szczegółów na stronie stowarzyszenia "Wolni Obywatele"...

PSz

Data dodania: 2016-10-18 19:53:18
Artykul przeczytano 1506 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Zaletą tego Stowarzyszenia jest spokojny i taktowny wariant uprawiania polityki i spraw społecznych. Nie ma tam kłótni w szklance wody i koterii kanapowych.
Dodano: 2016-10-19 15:47:29
Dodał: ~Jakub Pomorski
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.