Liberty International - nowe otwarcie
Znaną międzynarodową organizację wolnościową - International Society for Individual Liberty, czekają zmiany. Jim Elwood, jeden z liderów tego wielce zasłużonego think-tanku poinformował niedawno, że zmiany sięgać będą samych podstaw - w tym nazwy.
Rada organizacji, dokonała w ostatnim czasie gruntownego przeglądu dotychczasowej działalności i uznała, że nowa nazwa - Liberty International - najpełniej oddawać będzie istotę jej pracy.
Jim Elwood, w liście skierowanym do przyjaciół organizacji na całym świecie, przypomina jej historię oraz dotychczasowe dokonania. A jest ich rzeczywiście niemało. ISIL, obecnie LI, zasłynęła z wielu pro-wolnościowych przedsięwzięć, szerząc wolnorynkową edukację wszędzie, gdzie tylko się dało, docierając ze swoimi przesłaniami do wielu krajów świata na każdym kontynencie. Konferencje organizowane przez LI docierały także do Polski czy na Litwę. To właśnie z tą organizacją, reprezentowaną w tym obszarze działalności przez Glenna Cripe'a, PAFERE współorganizowała w przeszłości w Polsce obozy Liberty Camp.
Nadrzędny cel Liberty International to wolny, spokojny i dostatni świat, który nie narusza praw i wolności indywidualnych w ramach otwartych i konkurencyjnych systemów gospodarczych opartych na własności prywatnej, dobrowolnej wymianie i wolnym handlu. "Nasz cel to doprowadzenie wolności do każdego zakątka świata" - pisze Jim Elwood. LI zamierza to osiągnąć m.in. dzięki rozbudowanej międzynarodowej sieci współpracowników, którzy - tak jak dotąd - organizować będą obozy, konferencje, pomagać w wydawaniu wolnorynkowych publikacji o charakterze edukacyjnym. Warto wspomnieć, że jednym z liderów LI jest prof. Ken Schoolland, autor popularnej książki o prokapitalistycznym przesłaniu - "Przygody Jonathana", która przetłumaczona została na 48 języków, w tym również na język polski. Schoolland kilka lat temu gościł w naszym kraju na zaproszenie PAFERE.
Elwood, spośród wielu osiągnięć LI, wymienia także pomoc finansową w wydaniu kilku dzieł Ayn Rand w jej rodzinnym kraju - Rosji. "Z tego osiągnięcia jesteśmy bardzo dumni" - podkreśla.
Ciekawie zapowiada się 2017 rok. LI planuje zorganizować konferencję w Stanach Zjednoczonych, gdzie debatować się będzie na temat socjalistycznego systemu opieki zdrowotnej, wprowadzonego za kadencji prezydenta Obamy. W połowie sierpnia natomiast, w Puerto Rico odbyć się ma międzynarodowa konferencja wolnościowa. Ma to być największe przedsięwzięcie organizacyjne LI zaplanowane na przyszły rok. Ponadto w planach znajduje się m.in. realizacja filmów edukacyjnych oraz obozów językowych, podczas których uczestnicy nie tylko doskonalą swoje umiejętności lingwistyczne, ale także uczą się przedsiębiorczego podejścia do życia i zasad wolnej gospodarki. W przyszłym roku obozy te odbędą się najprawdopodobniej w Maroku, Nigerii, Ugandzie, Nepalu, na Litwie i w Gruzji.
PSz
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.