Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Szwajcarzy rozstają się ostatecznie z UE

Wszystko wskazuje na to, że Szwajcaria ostatecznie postawiła krzyżyk na Unii Europejskiej. Bankier.pl informuje właśnie, że z senatu tego kraju wycofano wniosek o akcesję do Eurokołchozu.

Za wnioskiem głosowało 37 senatorów, 13 było przeciw. Wcześniej - w marcu tego roku - podobny wniosek wycofany został z niższej izby parlamentu, Rady Narodu. Wówczas, na 200-osobową radę za wnioskiem opowiedziało się aż 126 deputowanych.

"Sam wniosek o akcesję ma długą historię. Szwajcaria chciała wstąpić do UE w 1992 roku, jednak przerwała negocjacje, gdy jej obywatele w referendum zagłosowali "przeciw". Później, przez 24 lata, wniosek pozostawał w zamrożeniu. Jak donoszą helweckie media, wielu Szwajcarów nawet nie miało świadomości jego istnienia. Dzisiejsza decyzja rozwiązuje tę nieco sztuczną sytuację" - czytamy na bankier.pl

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu Szwajcarzy odrzucili w referendum projekt wprowadzenia tzw. bezwarunkowego dochodu gwarantowanego. Gdyby projekt został uchwalony, każdy Szwajcar otrzymywałby miesięcznie od państwa - w przeliczeniu na złotówki - około 10 tysięcy zł. Za nic....

PSz
Data dodania: 2016-06-15 21:53:04
Artykul przeczytano 1684 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.