Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Wielka Brytania - bogatsza i bezpieczniejsza poza UE?

"Musimy uwolnić się od dyktatorskiej Brukseli" - takie słowa mogli przeczytać dziś ci, którzy zakupili poranne wydanie najpopularniejszego brytyjskiego dziennika "The Sun". Redakcja otwarcie wezwała do opowiedzenia się za wyjściem z UE.

Podczas gdy Ryszard Petru i jego przyboczni apelują do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, by głosowali za pozostaniem tego kraju w Unii, "The Sun" - o czym wspomina forsal.pl - napisał: "W 43-letniej historii brytyjskiego członkostwa Unia Europejska udowodniła, że jest coraz bardziej chciwa, marnująca zasoby, zastraszająca i niebywale niekompetentna w sytuacjach kryzysowych. W przyszły czwartek możemy naprawić ten ogromny i historyczny błąd przy urnach wyborczych".

Brytyjski dziennik zaznacza, że poza Unia jest życie, i że Wielka Brytania właśnie opuszczając jej struktury stanie się "bogatsza, bezpieczniejsza i wreszcie wolna, zdolna samodzielnie decydować o swojej przyszłości".

W odezwie do Brytyjczyków, redakcja ostro krytykuje tych, którzy stoją za kampanią prounijną. Jej zdaniem są to przedstawiciele "korporacyjnego establishmentu, aroganckich eurofilów i zagranicznych banków, które próbują nas wystraszyć wizją życia poza Wspólnotą". Według "The Sun" - "To paskudna, cyniczna, obraźliwa kampania, poniżej godności Wielkiej Brytanii".

Szacuje się, że artykuł redakcyjny dziennika "The Sun" może dotrzeć aż do 4,5 miliona czytelników i może odegrać dużą rolę w kampanii przed referendum, które zapowiedziano na 23 czerwca 2016 roku.

PSz
Data dodania: 2016-06-14 19:24:08
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.