Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

BREXIT coraz bardziej realny?

Im bliżej referendum w Wielkiej Brytanii w sprawie jej dalszego członkostwa w Unii Europejskiej, tym nastroje euroentuzjastów coraz bardziej ponure. Wpływ na to może mieć niedawny sondaż przeprowadzony wśród przedsiębiorców.

Do referendum pozostało jeszcze kilka tygodni, a z sondażu przeprowadzonego wśród szefów firm wynika, że coraz więcej z nich chciałoby, aby Brytyjczycy zdecydowali o opuszczeniu UE. 37 procent przedsiębiorców zamierza głosować za wyjściem z uniokołchozu. Jest to, w porównaniu z lutym br., wzrost o 7 procent. Z badań wynika, że w tym czasie z 60 do 54 procent spadł odsetek tych, którzy chcieliby w Unii pozostać. Za Unia opowiadają się gównie szefowie wielkich koncernów, natomiast drobniejsi przedsiębiorcy zaczynają mieć dość unijnej biurokracji.

Referendum w sprawie dalszych losów Wielkiej Brytanii w UE odbyć się ma na wyspach 23 czerwca 2016 roku.

psz
Data dodania: 2016-05-13 20:30:11
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.