Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Republikanie na rzecz ulicy Zyty Gilowskiej w Warszawie

W dniu 05 maja 2016 r. Stowarzyszenie "Republikanie" i Klub Republikański Warszawa rozpoczęli zbiórkę podpisów pod wnioskiem do Urzędu m.st. Warszawy o zmianę nazwy ulicy Juliana Bruna na warszawskim Mokotowie na ulicę prof. Zyty Gilowskiej w ramach projektu "Zyta Gilowska dla Warszawy".

Organizator akcji, Marcel Klinowski, uzasadniając wniosek powiedział, że Zyta Gilowska "była ostatnią minister finansów, która miała na tyle odwagi, żeby obniżać w Polsce podatki oraz proponować rozwiązania ułatwiające prowadzenie działalności gospodarczej". Jako minister finansów doprowadziła m.in.: do obniżenia składki rentowej oraz likwidacji trzeciej stawki PIT (40%), odmrożenia progów podatkowych i wprowadzenia ulg podatkowych na dzieci. Celem Stowarzyszenia w ramach prowadzonej działalności jest upamiętnienie osób zasłużonych dla polskiej gospodarki i propagujących rozwiązania wolnorynkowe, również tych z najnowszej historii Polski.

Propozycja zmiany nazwy ulicy Juliana Bruna jest związana z przyjętą przez Sejm na początku kwietnia ustawą zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, zwaną potocznie "ustawą dekomunizacyjną". Na podstawie przepisów ustawy ulica Juliana Bruna została zakwalifikowana do dekomunizacji jako jedna z trzydziestu na terenie m.st. Warszawy. Ulica Juliana Bruna znajduje się na Starym Mokotowie, między al. Niepodległości i ul. Rakowiecką, naprzeciwko gmachu Szkoły Głównej Handlowej.

Lokalizacja obecnej ulicy Bruna w Google Maps:
https://goo.gl/maps/trANrkwLaCu

Podpisy pod wnioskiem będą zbierane przez najbliższe dwa tygodnie – aby wniosek spełniał warunki formalne należy zebrać minimum 200 podpisów osób zameldowanych na terenie m.st. Warszawy, z uwagi na fakt, że propozycja zawiera nazwę niepochodzącą z Banku Nazw. Po złożeniu wniosku Stowarzyszenie "Republikanie" będzie wnosić do Prezydenta m.st. Warszawy dopuszczenie nadania nazwy przed upływem 5 lat od śmierci upamiętnianej osoby.

Kontakt dla mediów:
Marcel Klinowski – sekretarz zarządu Stowarzyszenia "Republikanie"
tel.: 506 338 747, e-mail: marcel.klinowski@republikanie.net
Twitter: @MarcelKlinowski

(psz)

Data dodania: 2016-05-05 21:09:34
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.