Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Jaka przyszłość polskiej prawicy?

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się w Warszawie "Wielka Konferencja Prawicy". Jak pisze jeden z jej organizatorów - red. Tomasz Sommer z tygodnika "Najwyższy Czas!", konferencja to okazja do "spotkania z najciekawszymi osobowościami polskiej wolnościowej prawicy i wspólnej dyskusji o jej przyszłości".

Wśród zaproszonych mówców w pierwszej części wydarzenia znajdą się: Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz i Rafał Ziemkiewicz. W drugiej części - historycznej - poświęconej temu, co zrobić, by przywrócić polską historię Polakom, głos zabiorą: Marian Miszalski, Tadeusz M. Płużański, Bogdan Dobosz i Marek Skalski. Uczestnicy spotkania będą się zastanawiać, jak odebrać PiS-owi "monopol na patriotyzm".

Konferencja odbędzie się 24 kwietnia 2016 roku (niedziela) w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa). Początek o godz. 15:00.

Szczegóły...

PSz
Data dodania: 2016-04-21 21:24:07
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.