Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

"Ekonomia stosowana" - czyli jak dokonywać ekonomicznych wyborów

Przypominamy, że przez cały czas działa sklep internetowy Fundacji PAFERE, w którym nabyć można interesujące pozycje z zakresu wolnorynkowej literatury. Niedawno nakładem naszej Fundacji ukazała się książka Kamili Wilczyńskiej  - "Ekonomia stosowana. Wstęp do wiedzy o społeczeństwie i przedsiębiorczości".

Książka ta to bardzo przystępnie napisany podręcznik ekonomii - zwłaszcza takiej, z którą każdy z nas - niezależnie od wieku - styka się codziennie. Ten wciągający kurs uczy jak świadomie i skutecznie oszczędzać, pozwala zrozumieć mechanizmy rządzące obrotem pieniądza itd. To po prostu bardzo przystępny, pro-rynkowy kurs przedsiębiorczości. 

Sama Autorka tak zachęca do zapoznania się z nią:

"Pewnie nieraz zauważyliście, że otrzymane od Rodziców czy Dziadków pieniądze w dziwny sposób się rozchodzą... Nie zdarza się to, kiedy wpłacimy je na konto oszczędnościowe lub wrzucimy do skarbonki. Wtedy pieniądze są, nie znikają. Po pewnym czasie możemy zebrać większą kwotę i kupić sobie jakąś ciekawą książkę, grę komputerową, płyty z ulubioną muzyką albo jeszcze coś innego, upragnionego. I to właśnie jest sztuka gospodarowania zgromadzonymi, drobnymi nawet, oszczędnościami.
 
Książeczka pod tytułem „Ekonomia stosowana”, którą Wam przedstawiam, ma pomóc w doskonaleniu oszczędzania. Oczywiście nie ograniczamy się do rozporządzania jedynie własnym kieszonkowym. Z pomocą „rodziny Kowalskich” pragnęłam przedstawić Wam problemy dokonywania wyboru pomiędzy różnymi możliwościami przeznaczania pieniędzy, czyli wyboru ekonomicznego. Z wyborem ekonomicznym stykamy się ciągle, bo mało kto posiada tyle pieniędzy, by mógł nie zastanawiać się, na co je wydać, i zaspokajać wszystkie swoje potrzeby i zachcianki. Trzeba więc wybierać! Trzeba podejmować decyzje, na co najpierw wydać posiadane pieniądze, co można kupić później albo z czego trzeba w ogóle zrezygnować. To jest właśnie dokonywanie wyboru ekonomicznego".

Zachęcamy do zakupu książki "Ekonomia stosowana" w naszym internetowym sklepie!!!

psz
Data dodania: 2016-04-12 13:46:59
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.