Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów - rekrutacja na nowy sezon

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości ogłosiła rozpoczęcie rekrutacji na VIII edycję swojego polsko-amerykańskiego projektu. W tym semestrze otwarty został kurs podstawowy online oraz dwa kursy stacjonarne – obywatelski w Katowicach i polityczny w Warszawie. Na najlepszych jak zawsze czekają interesujące nagrody: wyjazdy na zagraniczne staże, seminaria i konferencje.


Całkowitą nowością jest nawiązanie współpracy z Leadership Institute oraz z CATO Institute, które zapewnią staż, zakwaterowanie, a także wyżywienie najlepszym absolwentom Akademii.

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to projekt skierowany do osób chcących rozwijać swoje zainteresowania polityczne i ekonomiczne poprzez działalność publiczną: przyszłych polityków, działaczy organizacji pozarządowych, dziennikarzy. Program skupia się przede wszystkim na umiejętnościach praktycznych – m.in. wystąpieniach publicznych, fundraisingu, strategiach PR-owych, budowaniu swojej marki, a także poprawnym przeprowadzeniu kampanii wyborczej. Zajęcia na Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów prowadzone są przez naukowców z Uniwersytetów Londyńskiego, Jagiellońskiego i Śląskiego, ekspertów Instytutu Misesa oraz praktyków z organizacji pozarządowych i partii politycznych. Ponadto kursy stacjonarne wzbogacone są wystąpieniami gości specjalnych. Oprócz kursów głównych prowadzone są także fakultety: Ekonomia dla Zielonych, Ekonomia dla Zaawansowanych, Prawo dla Zielonych, Finanse dla Zielonych oraz Komunikacja Społeczna.

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów kontynuuje także współpracę z Fundacją TDJ, która przeprowadzi dodatkowy projekt w ramach kursu obywatelskiego. Jego uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć swój własny program edukacyjny. Spośród wszystkich propozycji zostanie wybrana jedna, której Twórca otrzyma możliwość zrealizowania swojego projektu. Fundacja TDJ zapewnia budżet, materiały, dostęp do biura oraz wsparcie merytoryczne.

Zapisy już trwają na stronie:
www.akademialiderow.edu.pl
Więcej informacji udziela:

Jacek Spendel
Dyrektor Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów
Prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości,
e-mail: kontakt@akademialiderow.edu.pl
tel. + 48 509 615 488
Data dodania: 2016-04-09 12:23:20
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.