Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Lawrence Reed: Problem biedy widziany oczami prezydentów USA w XIX wieku

Zachęcamy do obejrzenia pełnej wersji spotkania z p. prof. Lawrencem Reedem, którego głównym organizatorem była nasza Fundacja. Centralnym punktem wizyty wolnorynkowego ekonomisty w Szkole Głównej Handlowej był oczywiście wykład na temat postrzegania problemu biedy przez kolejnych prezydentów USA w XIX wieku. Licznie przybyli goście (nie wszyscy zmieścili się w sali...) chętnie pytali Profesora nie tylko o sprawy bezpośrednio związane z gospodarką, ale także o takie z pogranicza ekonomii i socjologii (np. problem migracji) oraz historii (np. rolę ruchu "Solidarność"). Polecamy!


Data dodania: 2016-03-17 16:03:07
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.