Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Michalkiewicz: Czy Jezus był socjalistą?

Ewangelie nigdzie nie potępiają własności prywatnej. Przeciwnie, raczej podkreślają jej zalety w rozmaitych przypowieściach. Sugestie jakoby chrześcijanie powinni propagować w gospodarce socjalizm nie wytrzymują krytyki już choćby w świetle Dekalogu, a zwłaszcza 10 przykazania...


Data dodania: 2016-02-25 22:06:15
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
You have shed a ray of susihnne into the forum. Thanks!
Dodano: 2016-08-05 07:17:56
Dodał: ~HU1kK76Y
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.