Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Gdy wiedzy brak budzą się ... nonsensy

Wiedza ekonomiczna Polaków pozostawia wiele do życzenia. Permanentne klęski wyborcze ugrupowań, które głoszą zasady zdrowej ekonomii to zapewne jeden z faktów potwierdzających tę mizerię.

Skąd się biorą pieniądze do budżetu? Kto naprawdę płaci podatki? Co wpływa na kształtowanie się cen i zarobków? To tylko niektóre zagadnienia ekonomiczne, o których Polacy lubią rozprawiać, z tym, że nie do końca z sensem.

Niedawno na naszym profilu facebookowym opublikowaliśmy grafikę przedstawiającą wyniki ankiety przeprowadzonej wśród Polaków, a dotyczącej ich wiedzy na kilka kwestii ekonomicznych (kliknij na obrazek aby go powiększyć). Co prawda wyniki te pochodzą z 2006 roku, niemniej warto je przypomnieć również na naszej stronie, gdyż istnieje spore prawdopodobieństwo, że niewiele się w tej kwestii zmieniło.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/t31.0-8/12095071_1534943796795546_7802467818081333717_o.jpg

Data dodania: 2015-10-13 19:22:54
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Niewiele się zmieniło niestety:(
Dodano: 2015-11-09 22:14:16
Dodał: ~TomekTychy
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.