Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Nowość na wideoblogu: Czy pomagać „frankowiczom”?

Tym razem w naszym cyklu "Za Twoje Pieniądze", w odcinku 6, poruszamy problem osób, które kilka lat temu wzięły w bankach kredyty we frankach szwajcarskich. Czy państwo powinno pomagać "frankowiczom"?

Kiedy kurs franka szwajcarskiego był niski, problemu nie było, ale wszystko zmieniło się, kiedy frank poszedł w górę. Czy państwo powinno pomagać komuś, kto przez wiele lat cieszył się niską ratą kredytu? Z drugiej strony – 30% ceny mieszkania stanowi koszt biurokracji, a 40% kosztu pracy to podatki. Może bierzemy kredyt, bo wymusza to na nas system?

Obejrzyj 6 odcinek z cyklu: "Za Twoje Pieniądze"...

Data dodania: 2015-10-07 20:20:24
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Well put, sir, well put. I'll cenliarty make note of that.
Dodano: 2016-08-05 06:18:49
Dodał: ~gOH4d76AypBG
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.