Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Wolność pod ostrzałem - kolejne odcinki

Zapraszamy do obejrzenia przygotowanych przez Fundację Wolności i Przedsiębiorczości kolejnych odcinków serialu "Wolność pod ostrzałem" (odcinki: 3, 4, 5 i 6). Głównym celem przyświecającym pomysłodawcom serialu jest przedstawienie istotnych dla polskiego społeczeństwa problemów społecznych i gospodarczych i zaprezentowanie wolnorynkowych oraz wolnościowych rozwiązań niniejszych problemów.
Data dodania: 2015-01-07 14:36:55
Artykul przeczytano 2706 razy
 
Artykuł skomentowano 2 razy
Dodaj komentarz
Pheaemonnl breakdown of the topic, you should write for me too!
Dodano: 2016-08-05 09:31:48
Dodał: ~B1FghddA1
błąd w tytule
Dodano: 2015-01-27 12:47:55
Dodał: ~Fan11
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.