Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

"Wolność pod ostrzałem" - serial Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości już do obejrzenia

Zapraszamy do obejrzenia przygotowanych przez Fundację Wolności i Przedsiębiorczości dwóch pierwszych odcinków serialu "Wolność pod ostrzałem". Głównym celem przyświecającym pomysłodawcom serialu jest przedstawienie istotnych dla polskiego społeczeństwa problemów społecznych i gospodarczych i zaprezentowanie wolnorynkowych oraz wolnościowych rozwiązań niniejszych problemów.

Pierwszy odcinek "pokazuje, że regulowanie niektórych zawodów powoduje administracyjnie zagwarantowany zysk dla niektórych, arbitralnie wybranych uczestników rynku pracy. Reszta społeczeństwa musi za to płacić" - czytamy na stronie projektu. Drugi odcinek poświęcony jest kwestii funduszy unijnych dla firm. "Mówimy o tym, że duża część środków unijnych przeznaczonych w Polsce na pobudzanie przedsiębiorczości jest marnowana, a sama przedsiębiorczość jest możliwa bez wsparcia Unii. Mówimy o ludziach, których firmy mają się świetnie i to bez ani jednego euro dotacji. Wskazujemy też na niesprawiedliwość samego procesu dotowania i urzędniczą uznaniowość która temu towarzyszy" - piszą na swojej stronie autorzy filmu.Data dodania: 2014-12-03 12:44:15
Artykul przeczytano 1731 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Together with every little thing that apeaprs to be developing within this specific area, your viewpoints are actually somewhat radical. However, I appologize, but I do not give credence to your entire strategy, all be it radical none the less. It would seem to me that your remarks are not totally rationalized and in reality you are generally your self not wholly confident of your assertion. In any event I did enjoy reading through it.
Dodano: 2015-10-23 09:49:36
Dodał: ~KY9PbMtXizK
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.