Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

"Myślenie ekonomiczne dla wierzących" - obowiązkowa lektura dla każdego chrześcijanina!

Miło nam poinformować, że już wkrótce będziemy mogli zaoferować wszystkim zwolennikom wolnego rynku niezwykle interesującą książkę Samuela Gregga z Instytutu Actona "Myślenie ekonomiczne dla wierzących". Książka ta to obowiązkowa pozycja dla każdego chrześcijanina, a zwłaszcza dla takiego, który żyje w przeświadczeniu, że między Dekalogiem a wolnorynkową gospodarką istnieje jakaś sprzeczność.

Książka Samuela Gregga, już już niedługo ukaże się nakładem Fundacji PAFERE, w prosty sposób pokazuje, że wolność, zwłaszcza wolność gospodarcza, jest regułą ogólną, która wynika z Bożego planu przygotowanego dla człowieka. Wstęp do książki napisał znany z łamów naszego portalu, o. Jacek Gniadek SVD. Oto fragment wstępu: "Gregg sięga do klasycznej ekonomii i wykazuje, że wolna ekonomia odpowiada podstawowym wymaganiom, jakie są stawiane chrześcijańskiemu pojęciu osoby jako bytowi rozumnemu, wolnemu i transcendentnemu. Ludwig von Mises, wielokrotnie cytowany przez autora, zauważył, że ludzie w gospodarce wolnorynkowej nie kierują się wyłącznie poprawą warunków życia. Celem ostatecznym ludzkiego działania jest zawsze szczęście. Dla chrześcijan jest nim życie wieczne".

Ta oczekiwana przez wielu książka już wkrótce będzie do Państwa dyspozycji. Już teraz warto pomyśleć, czy nie byłaby ona idealnym prezentem nie tylko dla kogoś bliskiego, ale także np. dla księdza z pobliskiej parafii.

Data dodania: 2014-11-26 19:23:40
Artykul przeczytano 1852 razy
 
Artykuł skomentowano 3 razy
Dodaj komentarz
Większość proboszczów, którym próbowałem dać w prezencie "Kościół a wolny rynek" Woodsa, odmawiała, reagując na książkę, jak diabeł na święconą wodę. Ale warto i należy próbować. Ukłony Jan M Fijor
Dodano: 2014-11-29 14:06:14
Dodał: ~jmf
Tutaj jest garść informacji o autorze: http://goo.gl/oZSftI. Jest nawet mail, można wysłać, zapytać, nawiązać kontakt, pozdrowić. Zachęcamy!
Dodano: 2014-11-29 12:19:35
Dodał: ~pafere
Czy autor, Samuel Gregg jest katolikiem? Bo jeśli nie, to wartość reklamy, prawda, lekko szybuje...
Dodano: 2014-11-29 09:34:55
Dodał: ~Urban8
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.