Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

„Synodalne trzęsienie ziemi” - wyjątkowa konferencja w Warszawie

Instytut Ks. Piotra Skargi, Krucjata Młodych oraz Koło Nauk o Państwie i Prawie "Pro Patria" zapraszają na konferencję "Synodalne trzęsienie ziemi", która odbędzie się 25 listopada 2014 r. w Audytorium Maximum (Aula B) Uniwersytetu Warszawskiego. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 19:00.

Konferencja ma charakter międzynarodowy, wystąpienia wygłoszą: prof. Roberto de Mattei (Włochy), red. Julio Loredo (Włochy), prof. Grzegorz Kucharczyk. Nad porządkiem wykładów czuwał będzie Sławomir Skiba, red. naczelny "Polonia Christiana".

Więcej szczegółów...
Data dodania: 2014-11-24 13:18:38
Artykul przeczytano 1154 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.