Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Jaka przyszłość czeka Krym?

Rosyjska Duma przyjęła pakiet ustaw, który już od 1 stycznia 2015 roku ma uczynić z Krymu i Sewastopola specjalną strefę ekonomiczną. Rosyjskie władze liczą na to, że przyciągnie to inwestycje i przyspieszy rozwój gospodarczy tych rejonów.

Stworzony ma być m.in. uproszczony system wydawania wiz, tak by obcokrajowcy, którzy chcą się osiedlić na półwyspie i inwestować, mogli to zrobić szybko. Projekty  zakładają minimalną wartość inwestycji - dla małego i średniego biznesu ma to być równowartość 220 tys. zł, natomiast dla większych firm - ponad 2 mln zł. Inwestycje powinny być zrealizowane do 3 lata od momentu zawarcia umowy w specjalnej strefie.

Przez 10 lat stawka podatku dochodowego, która zasila budżet Federacji Rosyjskiej ma być obniżona do zera, natomiast podatki dochodowe, które mają wpływać do budżetów Krymu i Sewastopola nie mogą być wyższe niż 13,5 proc. (obecnie stawka ta wynosi 18 proc.). Władze tych terenów będą miały prawo zastosować oczywiście stawkę niższą niż 13,5 proc.

Decyzje podjęte przez władze Rosji mogą okazać się kluczowe dla rozwoju tych rejonów, które jeszcze do niedawna stanowiły terytorium Ukrainy.

PSz
Data dodania: 2014-11-23 12:26:41
Artykul przeczytano 1228 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.