Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Ślubowanie kandydatów w wyborach do samorządu

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, które odbędą się 16 listopada 2014 roku, Fundacja PAFERE (promująca rozwój gospodarczy w oparciu o poszanowanie własności prywatnej) przygotowała tekst ślubowania, które - w naszej ocenie - powinno być podpisane przez każdego kandydata na urząd, czy to radnego, wójta, burmistrza, czy prezydenta miasta. To ślubowanie to chociaż minimum gwarancji dla wyborców, że ich kandydat, gdy już zostanie wybrany, pozostanie wierny jego treści.


Wszystkich, którzy pragną mieć uczciwe i gospodarne władze lokalne, prosimy o przekazywanie tego ślubowania do podpisania znanym przez siebie kandydatom (oraz o przesyłanie kopii już podpisanych na adres pafere@pafere.org). Oto tekst ślubowania:

Ślubowanie

Jako kandydat w wyborach samorządowych 2014r. deklaruję, że nie zawiodę pokładanego we mnie zaufania i świadomy odpowiedzialności za nasze wspólne dobro:

1) nie będę inicjował(a), podpisywał(a) czy popierał(a) żadnego projektu, przepisu, rozporządzenia, czy innego dokumentu prawnego ograniczającego prawo obywateli i mieszkańców regionu do ich własności prywatnej (i do związanej z nią wolności indywidualnej), o ile takie ograniczenie nie będzie naprawdę niezbędne dla ochrony ważnego interesu ogółu obywateli, a odbywać się będzie za słuszną rekompensatą dla właścicieli;

2) nie będę uczestniczył(a) w jakimkolwiek działaniu, które miałoby charakter przekupstwa, łapówkarstwa, nepotyzmu, kumoterstwa, „ustawiania” przetargów publicznych, czy innej formy korupcji (dla odniesienia korzyści osobistych kosztem interesu ogółu mieszkańców regionu);

3) będę zwalczał i potępiał wszelkie przejawy i formy korupcji wśród mych współpracowników i urzędników miejskich. 

           

                                                              Imię i nazwisko Kandydata na Urząd:
                                                                           
                                                              Data i podpis


Data dodania: 2014-11-05 20:27:44
Artykul przeczytano 1991 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Niestety to w PRLu-bis nie wystarczy, albowiem jeśli nie pójdzie za tym ślubowaniem również złożone notarialnie przyrzeczenie zwrotu wszystkich pobranych diet, jak i dodatkowych kar finansowych z jednoczesnym poddaniu się weryfikacji referendalnej, to od żadnego z takich kandydatów nawet szkoda oczekiwać dotrzymania danego słowa honoru.
Dodano: 2014-11-07 14:13:56
Dodał: ~minarchista
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.