Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Sejm obłożył umowy zlecenia składkami na ZUS

Sejm III RP przyjął dziś przed południem nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw, której konsekwencją jest obłożenie składkami ZUS umów zleceń. Nowela ma wejść w życie od 1 stycznia 2016 roku. Od przyszłego roku składki do ZUS będą musieli natomiast odprowadzać od umów zleceń członkowie rad nadzorczych.

Za nowelizacją głosowało 419 posłów, 8 było przeciwnych, a 2 wstrzymało się od głosu. Część posłów, głównie z SLD i PiS chciało, aby przepisy dotyczące ozusowania wszystkich umów zleceń zaczęły obowiązywać już od przyszłego roku. Sprzeciwiły się temu PO i PSL argumentując, że termin wejścia w życie tego przepisu "musi być realny". Mimo że posłowie PiS protestowali przeciwko nierówności w wysokości płaconych składek, od rolników i członków rad nadzorczych po 100 zł, a od przedsiębiorców po 1000 zł, nie przeszkodziło im to ostatecznie poprzeć rządowego projektu, w imię - zapewne - "sprawiedliwości społecznej".

Jak wyliczono, dzięki zmianom w ustawie, do ZUS wpłynie około 650 mln zł, z czego 350 mln zł ma stanowić dochód z pieniędzy członków rad nadzorczych.

Nasi dzielni parlamentarzyści dzielnie, jak widać, pracują na rzecz rozwoju "szarej strefy", przed którą rysuje się w tej sytuacji świetlana przyszłość.

P
Data dodania: 2014-10-23 13:19:30
Artykul przeczytano 1264 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.