Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Pokaz filmu "Lewiatan" w Akademii Koźmińskiego

Fundacja PAFERE zaprasza w dniu 29 października br. na prezentację filmu "Lewiatan", która odbędzie się w Akademii Koźmińskiego przy ul. Jagiellońskiej 57/59, 03-301 Warszawa. Początek o godz. 18.00.

Ten wyprodukowany na zamówienie naszej Fundacji film jest okazją do dyskusji na temat granic ingerencji współczesnego państwa w życie jednostek. Czy poszerzająca się wszechwładza rządu zmierza do upaństwowienia każdej sfery życia? Czy nowy wspaniały świat, który ma powstać wskutek działania państwa, jest rzeczywiście wspaniały?

W dyskusji biorą udział: Tomasz Sommer, ekonomista, Robert Okulski, ekspert podatkowy, oraz Ireneusz Jabłoński, ekspert Centrum im. Adama Smitha. Gospodarzami wieczoru są: Paweł Budrewicz, Prezes Fundacji PAFERE, oraz Rafał Maria Popowski, Prezes Zarządu Fundacji Centrum Wielodzietności.

Spotkanie jest okazją nie tylko do wymiany poglądów, ale przede wszystkim do zawarcia nowych znajomości i poznania ciekawych ludzi. Serdecznie zapraszamy!

Partner wydarzenia: Fundacja Centrum Wielodzietności (http://centrumwielodzietnosci.pl/)

Patron medialny: Giełda Eventów (http://www.gielda-eventow.pl/)
Data dodania: 2014-10-16 10:19:00
Artykul przeczytano 2736 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.