Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Alejandro Chafuen o swojej niedawnej wizycie w Polsce

Na łamach amerykańskiej edycji magazynu "Forbes" ukazał się artykuł Alejandro Chafuena, prezesa amerykańskiego wolnorynkowego think tanku Atlas Foundation, poświęcony jego niedawnej wizycie w Polsce. Przypomnijmy, że Chafuen był gościem konferencji PAFERE, która w dniach 19-20 września br. odbyła się w Krakowie.

W artykule czytamy o licznych rozmowach, jakie Alejandro Chafuen przeprowadził podczas swojej wizyty w Polsce. Spotkał się on m.in. z Leszkiem Balcerowiczem, prezesem Forum Obywatelskiego Rozwoju. O sytuacji w naszym kraju rozmawiał także z Jackiem Spendlem z Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości. Chafuen przypomina początki ruchu wolnościowego po transformacji ustrojowej, począwszy od narodzin Centrum Adama Smitha i ogłoszonego przez ten instytut Dnia Wolności Podatkowej. Szef Atlas Foundation zwraca uwagę na wzrost liczby wolnorynkowych instytutów w Polsce oraz coraz częstsze przykłady współpracy między nimi. Dużą rolę do odegrania na tym polu przypisuje Chafuen Fundacji PAFERE. Wspomina niedawną konferencję w Krakowie, podkreślając jednocześnie najważniejszy cel przyświecający Fundacji PAFERE, tj. działania na rzecz ochrony własności prywatnej, zapisanej już w Bożych Przykazaniach (VII i X).

Chafuen dostrzega fakt, iż choć polskie wolnorynkowe fundacje nie mogą narzekać na nadmiar sponsorów, to jednak działają prężnie i rozwijają się dzięki zaangażowaniu pracujących w nich ludzi. To napawa szefa Atlas Foundation optymizmem na przyszłość.

Czytaj cały artykuł Alejandro Chafuena...

Data dodania: 2014-10-01 15:23:04
Artykul przeczytano 1310 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.