Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Prelegenci konferencji PAFERE, Kraków 19-20 września 2014

19 i 20 września br. spotykamy się w Krakowie na konferencji "Własność prywatna a postęp gospodarczy". Uświetnią ją znakomici prelegenci. Oprócz gości ze Stanów Zjednoczonych, Lee Edwardsa i Alejandro Chafuena, można będzie posłuchać wybitnych polskich ekonomistów, publicystów, ekspertów. Przypominamy pełną listę prelegentów, zachęcając jednocześnie do rejestrowania się na konferencję, póki są miejsca.


Prelegenci konferencji PAFERE:
 
Alejandro Antonio Chafuen – argentyński historyk i ekonomista, prezes The Atlas Economic Research Foundation w Wirginii, honorowy doradca Fundacji PAFERE. Autor wielu książek oraz artykułów. W Polsce ukazała się jego książka "Wiara i wolność. Myśl ekonomiczna późnych scholastyków", w której pisze, że najstarsze źródła kapitalizmu można odnaleźć w myśli katolickiej, zarówno dojrzałego średniowiecza, jak i późnej scholastyki, uprawianej w Hiszpanii przez słynną szkołę w Salamance. Kilkakrotnie gościł już w Polsce na zaproszenie Fundacji PAFERE. Jest tegorocznym laureatem Nagrody Wolności Waltera Judda.




Lee Edwards - jeden z najwybitniejszych przedstawicieli myśli konserwatywnej w Stanach Zjednoczonych, związany z Heritage Foundation. Autor wielu książek. Napisał m.in. biografię prezydenta Ronalda Reagana i Barry'ego Goldwatera. Współpracuje z wieloma czasopismami, m.in. z Wall Street Journal, Washington Times, czy Los Angeles Times. Obecnie jest przewodniczącym Fundacji Pamięci Ofiar Komunizmu, która ma na celu stworzenie światowego centrum pamięci o ofiarach komunizmu. Jest laureatem Nagrody Wolności Waltera Judda





Witold Kwaśnicki - profesor w Instytucie Nauk Ekonomicznych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, jest prezesem Oddziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Jest również honorowym doradcą Fundacji PAFERE, z którą współpracuje od samego początku. Autor wielu opracowań i artykułów poświęconych tematyce wolnorynkowej, w tym m.in. książek: "Historia myśli liberalnej. Wolność, własność, odpowiedzialność", "Zasady ekonomii rynkowej".





Michał Wojciechowski
- profesor na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, teolog, przewodniczący Rady Programowej Fundacji PAFERE, związany także z Centrum Adama Smitha. Autor wielu artykułów i książek poświęconych zagadnieniom religii i ekonomii takich jak "Wiara – cywilizacja – polityka", "Pochodzenie świata, człowieka, zła", "Moralna wyższość wolnej gospodarki", "W ustroju biurokratycznym", "Między polityką a religią", przeciwnik socjalizmu, działający na rzecz zbliżenia katolicyzmu z ideą wolności, w tym wolności gospodarczej.




Stanisław Michalkiewicz - publicysta, wieloletni redaktor naczelny tygodnika "Najwyższy Czas!", prowadzi w internecie autorską stronę michalkiewicz.pl, członek Rady Fundacji PAFERE. Współpracuje z wieloma czasopismami oraz portalami internetowymi. Jest także wykładowcą w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Popularyzacją wolnorynkowej gospodarki zajmował się już w czasach PRL, na łamach podziemnego miesięcznika "KURS", którego był współzałożycielem. Autor kilkunastu książek.




Piotr Andrzejewski - polski polityk, adwokat, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, senator kilku kadencji, od 2011 sędzia Trybunału Stanu. Od niedawna pełni funkcję członka Rady Fundacji PAFERE. W 1980 został pierwszym konsultantem prawnym Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego z siedzibą w Hucie Katowice, W czasie stanu wojennego pełnił funkcję obrońcy w licznych procesach politycznych działaczy opozycji. W 2010 roku był autorem wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z konstytucją RP Traktatu Lizbońskiego.




Janusz Szewczak
- prawnik, analityk gospodarczy, publicysta ekonomiczny, specjalista z zakresu finansów i prawa finansowego, bankowości, makroekonomii. Ekspert i Doradca Sejmowych Komisji Śledczych: d/s Prywatyzacji PZU oraz Komisji do spraw prywatyzacji banków. Pracownik Naukowy i Wykładowca Wydz. Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej. Publicysta ekonomiczny, autor licznych opinii i ekspertyz dotyczących procesów gospodarczych i przekształceń własnościowych. Główny Ekonomista SKOK




Aleksander Surdej
- profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ekonomista, kierownik Katedry Studiów Ekonomicznych, jest członkiem Team Europe - zespołu, który komentuje sprawy związane z Unią Europejską, a działa przy przedstawicielstwie UE w Polsce, redaktor i współredaktor książek: "Analiza ekonomiczna w polityce publicznej", "Wprowadzenie do problematyki globalnych reżimów regulacyjnych". Prowadzi również swój blog.





Ks. dr Marek Mierzyński
- święcenia kapłańskie przyjął w 1991 r., duszpasterz nauczycieli i wychowawców, duszpasterstwo studentów, Rycerstwo Niepokalanej, kręgi «Domowego Kościoła», opiekun grupy biblijnej, kapelan ZHP, katecheta, wykładowca w Instytucie Pedagogicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Zajmuje się m.in. problematyką gender.





Ryszard Szewczyk
- doktor habilitowany nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii – finansów międzynarodowych. Od września 2006 r. profesor nadzwyczajny Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, w latach 2001- 2009 współzałożyciel i rektor Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Bochni. Zainteresowania naukowe: finanse międzynarodowe, bankowość, zarządzanie finansowe bankiem, rynki finansowe, teoria pieniądza.





Robert Jacek Moritz
- absolwent Politechniki Warszawskiej, od lutego 2005 roku prezes zarządu ALTA S.A.. W 1991 r. założył firmę Robert J. Moritz & Co. Forwarding, w 1996 r. sprzedał pakiet udziałów firmy niemieckiemu przedsiębiorstwu Hellmann Worldwide Logistics. W konsekwencji firma zmieniła nazwę na Hellmann Moritz International Forwarders. W latach 1987-91 współtworzył, a następnie kierował firmą Servisco.






Dariusz Juruś
- dr hab. na Uniwersytecie Śląskim, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (filozofia) i Politechniki Krakowskiej (architektura). Zajmuje się głównie filozofią polityki, w tym libertarianizmem, a także etyką i estetyką. Jest autorem książki „W poszukiwaniu podstaw libertarianizmu”. Wykłada na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Publikował w różnych czasopismach, m.in. w "Principiach" ("Czy Robert Nozick był libertarianinem?")  i "Ruchu filozoficznym" ("Ekonomiczne i etyczne podstawy libertarianizmu").





Jacek Spendel
- absolwent socjologii Uniwersytetu Śląskiego, twórca i dyrektor Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów, projektu Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości. Od roku 2012 związany z European Students for Liberty, gdzie pełni funkcję koordynatora na Polskę, były prezes Stowarzyszenia KoLiber. Od wielu lat angażuje się w działalność Language of Liberty Institute – jest głównym organizatorem letnich obozów Liberty English Camp w Polsce.




Tomasz Błeszyński
- Profesjonalista z wieloletnim doświadczeniem w zakresie obsługi rynku nieruchomości i inwestycji posiadający dogłębną znajomość polskiego i europejskiego rynku nieruchomości. Doradca rynku nieruchomości od 2001 roku. Pośrednik w obrocie nieruchomościami od 1990 roku. 2002 r. - do chwili obecnej - członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej przy Ministerstwie Budownictwa ds. nadawania uprawnień zawodowych pośredników w obrocie nieruchomościami. 2007 r. - obrońca z urzędu decyzją Ministra Budownictwa.



Przemysław Hankus - doktorant w Instytucie Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się dążeniami niepodległościowymi oraz procesami secesjonistycznymi w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem przypadków Katalonii oraz Szkocji, a także możliwością zastosowania koncepcji libertariańskich w sferze stosunków międzynarodowych i ich implikacjami. Uczestnik oraz organizator krajowych konferencji i debat naukowych, autor artykułów poświęconych tematyce secesjonizmu katalońskiego oraz koncepcji libertariańskich w sferze międzynarodowej. Prezes Stowarzyszenia Libertariańskiego. Birofil i birofilista. Miłośnik kultury katalońskiej.



Rafał Małeska
-
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Technische Universität Berlin, odbywał praktyki we Wiedniu, Monachium, Pretorii, Dhakce, Bejrucie i Berlinie. Interesuje się sposobami gospodarowania, uwarunkowaniami historyczno-kulturowymi z których te sposoby wynikają, zróżnicowaniem zamożności społeczeństw; poszukuje drogi do życia w szczęściu. Autor zwycięskiej pracy w konkursie Magister PAFERE "Systemy gospodarcze świata a poziom życia ludności".




Gerard Zaręba
- Członek Zarządu Fundacji Rozwoju Regionów

Data dodania: 2014-09-04 19:13:26
Artykul przeczytano 3239 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
I discovered some esiantsel factors by your internet web page article. One other matter I would genuinely like to condition is always that you'll find numerous games that one particular could acquire which is often designed specifically for toddler age youthful little ones. They consist of pattern reputation, colors, dogs, and patterns. These typically target familiarization as an alternative to memorization. This keeps young children involved yourself devoid of sensing like they can be studying. Thanks
Dodano: 2015-10-23 08:09:14
Dodał: ~UpV2RokT
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.