Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Państwo dla ludzi, czy ludzie dla państwa

Kilkanaście dni temu Polskę obiegła informacja, że właścicielka firmy z Kartuz, po ponad 20 latach utarczek z administracją państwową, popełniła samobójstwo. Był to akt rozpaczy, który nie pierwszy już raz skłania do zadania pytania: czy państwo ma być dla ludzi, czy ludzie dla państwa?

Dramatyczna historia z Kartuz brzmi niczym chichot historii, zwłaszcza teraz, gdy w różnych mediach hucznie obchodzi się 25-lecie tzw. wolności.

Zapraszamy do obejrzenia debaty telewizyjnej między prawnikiem, Pawłem Budrewiczem z CAS, a sędzią, Barbarą Piwnik, poświęconej m.in. tej właśnie sprawie.


Data dodania: 2014-06-02 19:41:08
Artykul przeczytano 1743 razy
 
Artykuł skomentowano 3 razy
Dodaj komentarz
Hi, i read your blog occasionally and i own a slimiar one and i was just curious if you get a lot of spam responses? If so how do you reduce it, any plugin or anything you can suggest? I get so much lately it's driving me insane so any assistance is very much appreciated.
Dodano: 2015-10-23 08:44:23
Dodał: ~OPI9lGcq
Dzięki powołaniu jej przez L. Millera na ministra sprawiedliwości padła sprawa FOZZ
Dodano: 2014-11-22 20:05:21
Dodał: ~sPAPA
nie daje rady słuchać towarzyszki - może za 3 razem sie zmobilizuje
Dodano: 2014-06-13 20:58:53
Dodał: ~adam
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.