Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

"Finansowe aspekty zapaści demograficznej" - dr Cezary Mech

"Finansowe aspekty zapaści demograficznej"  - wykład Cezarego Mecha, byłego podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, prezesa Stowarzyszenia Rynku Kapitałowego UNFE, wygłoszony podczas konferencji "Rodzina w obliczu kryzysu", w dniu 23 listopada 2013 roku w Warszawie. Konferencja odbyła się w ramach V edycji PAFERE Liberty Weekend.


Data dodania: 2014-02-02 17:32:52
Artykul przeczytano 3839 razy
 
Artykuł skomentowano 3 razy
Dodaj komentarz
Hey there just wanted to give you a quick heads up. The words in your post seem to be runinng off the screen in Safari. I'm not sure if this is a formatting issue or something to do with web browser compatibility but I thought I'd post to let you know. The design look great though! Hope you get the issue resolved soon. Cheers
Dodano: 2015-10-23 08:23:03
Dodał: ~SupqQSMDKQ
To jest bardzo Ważna dyskusja! Ale jest tu coś co mnie przeraża. Traktowanie kontroli urodzeń jako spisku. To jest przecież powtórka propagandy z czasów stalinowskich! W wielu podobnych artykułach brak jest danych o spadku liczby miejsc pracy wywołanych automatyzację!! Czy fala przemocy w wielu krajach nie jest wywołana dysproporcją między liczbą ludności, a liczbą miejsc pracy?? Czy napływ emigrantów nie pogorszył sytuacji? Czy w Polsce liczba miejsc pracy nie jest niszczona jeszcze szybciej niż ubywa ludności?? Ile pracy dajemy ludziom tyle ich będziemy mieli. Przypuśćmy, że możemy w Anglji dać zatrudnienie 100 ludziom, a wychowamy 150 osób. Powiadam wam, że 50 musi opuścić nas, albo zginąć z głodu....
Dodano: 2014-02-11 18:01:50
Dodał: ~Ryszard
Dobry wykład - ja piszę o tym od dawna. Kilka drobnych korekt: 1. O przyszłej katastrofie demograficznej wiedziano od dawna (nie tylko od 2005 r. - gdy zajmował się dr C. Mech). Wiedziano o tym juz za czasów Gierka. Gierek powołal specjalny zespół do analizy tego problemu. Wspomnienia czlonków tego zespołu można znależć nawet w necie. 2. Prostą zastępowalmość pokoleń utraciła Polska już w 1986 r. a nie po odzyskaniu niepodleglości. W miastach nastąpiło to już w latach '70 ubiegłego wieku. 3. Przyszła sytuacja jest bardziej skomplikowana - nie będzie zmian przebiegajacych jednostajnie. Do 2030 r. nie będzie w zasadzie żadnych problemow z "emerytami". W tym okresie nie będzie żadnego "wysypu" emerytów tym bardziej żadnego tsunami. To jeden z chwytów propagandowych zastosowanych do wyjaśniania przyczyn wydłużenia wieku emerytalnego. Wyż powojenny wymarl juz w 38% a w znaczej części już dziś jest na emery
Dodano: 2014-02-10 00:18:08
Dodał: ~DOCIEKLIWY 2
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.