Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Magister PAFERE okazał się sukcesem

10 kwietnia 2008. Warszawa – Konkurs MAGISTER PAFERE na najlepszą pracę magisterską z dziedziny ekonomii okazał się sukcesem – potwierdzają zgodnie członkowie jury konkursu.

Konkurs, którego główną nagrodą jest wydanie pracy magisterskiej w formie książki i nagroda pieniężna w wysokości dwóch i pół tysiąca złotych został zorganizowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego PAFERE. Nagroda za II miejsce wynosi tysiąc pięćset złotych, z kolei laureat III miejsca otrzyma tysiąc złotych. Wszyscy laureaci konkursu, łącznie siedem osób, zostaną też obdarowani przez Fundację zestawem książek wolnorynkowych wydanych w Polsce przy finansowym wsparciu PAFERE.

Zdaniem Przewodniczącego Rady Programowej Fundacji PAFERE  prof. Michała Wojciechowskiego poziom konkursu był naprawdę dobry. – Wybranie niewielkiej liczby prac najlepszych nastręczało trudności – uważa profesor.  W jego opinii więcej niż jedna z nich zasługuje na druk.
    
    Z wyników konkursu cieszy się też dziennikarz „Gościa Niedzielnego” dr Sebastian Musioł. – Prace rzeczywiście były ogólnie na wysokim poziomie. Z dużą przyjemnością je czytałem – podsumował konkurs.

    Zdaniem prof. Witolda Kwaśnickiego z Uniwersytetu Wrocławskiego, biorąc pod uwagę cel konkursu, prace Jacka Kacperskiego i Jarosława Cholewińskiego można uznać, za dobre. Profesor wskazuje jednak na zróżnicowany poziom pozostałych prac i częstą niezgodność ich tematyki z wymogami konkursu (promocja gospodarki wolnorynkowej i etyki w gospodarce).

Z kolei dla Musioła pracą znakomicie napisaną jest praca Krzysztofa Nędzyńskiego, która – jak podkreśla – jest monografią „oryginalnego myśliciela amerykańskiego o korzeniach polsko-litewskich, propagującego ekonomię
podażową”. – Dzieło Krzysztofa Nędzyńskiego czytałem z autentycznym zainteresowaniem – przyznał.

    Można powiedzieć, że te trzy prace wyraźnie wyróżniały się od pozostałych. W tej kwestii jury było dość zgodne. – Cieszy stosunkowa zgodność opinii jurorów – powiedział Prezes Fundacji PAFERE Jan Michał Małek. Jeśli chodzi o wyróżnienia były one bardziej zróżnicowane. Najwięcej zdobyła ich praca Tomasza Wyszyńskiego. 
    Jan Małek, w związku z zakończeniem konkursu, życzył wszystkiego najlepszego wszystkim tym, którzy w nim uczestniczyli i tym, którzy pomagali w realizacji projektu.

    Zapowiedział wsparcie kolejnych jego edycji.

    Uroczystość wręczenie nagród odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 13:30 w siedzibie Fundacji Res Publica przy ul. Gałczyńskiego 5 w Warszawie. Wstęp na uroczystość jest bezpłatny.
                      kra/

Informacja prasowa (pobierz plik pdf) 

Pobierz nagrodzone prace (pliki pdf)

Data dodania: 2008-04-11 16:00:25
Artykul przeczytano 2858 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
With havin so much written ctneont do you ever run into any problems of plagorism or copyright infringement? My blog has a lot of exclusive ctneont I've either authored myself or outsourced but it seems a lot of it is popping it up all over the web without my permission. Do you know any solutions to help stop ctneont from being ripped off? I'd really appreciate it.
Dodano: 2015-10-23 09:53:18
Dodał: ~uWFYEelyViFA
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.