Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Wyniki konkursu MAGISTER PAFERE

Dobiegł końca organizowany przez fundację PAFERE konkurs na najlepsze prace magisterskie z dziedziny ekonomii. Napłynęło do nas wiele bardzo interesujących prac o bardzo różnorodnej tematyce. 
Wybór tych najlepszych okazał się więc bardzo trudny.  Jury nagrodziło trzy najlepsze prace, ale z uwagi  na wysoki poziom konkursu, zamiast dwóch prac organizatorzy konkursu, za zgodą jury konkursu, zdecydowało się wyróżnić aż cztery nadesłane na konkurs prace. Oto nagrodzone prace:  Czytaj więcej... Oficjalna uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się 12 kwietnia (sobota) w Warszawie w ramach organizowanej  wspólnie ze Stowarzyszeniem Koliber konferencji: "Czy to jest kraj dla liberałów?". Przedstawiamy plan imprezy: 12.00 - "Czy to jest kraj dla liberałów?" - dr Robert Gwiazdowski 13.30 - "Magister PAFERE"  - wręczenie nagrody dla autora najlepszej pracy magisterskiej promującej wolny rynek 14.30 - "Czy Polska jest wolnym krajem?"  - red. Maciej Rybiński Sobota, 12 kwietnia, Fundacja Res Publica, ul. Gałczyńskiego 5 w Warszawie.  
Data dodania: 2008-04-07 20:03:08
Artykul przeczytano 2044 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.