Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Wyniki konkursu "List do rządzących"

Pragniemy z przyjemnością poinformować, że Jury konkursu PAFERE "List do rządzących - jak zwiększyć zakres wolności gospodarczej w Polsce" wyłoniło jego zwycięzców.

Członkowie Jury, Panowie: profesor Henryk Krzyżanowski, Jan Wojciech Kubań oraz Krzysztof Zawitkowski podkreślali, że tematy wyróżnionych prac zostały przez zwycięzców ujęte oryginalnie.

Pierwsze miejsce zdobył Rafał Dostatni z Tarczyna. Drugie miejsce zajął Maciej Aureliusz Zapolski z Jeleniej Góry. Trzecie miejsce Jury przyznało Marcie Nowickiej ze Świekatowa, natomiast autorem pracy wyróżnionej został Mateusz Teska ze Szczańca. Serdecznie gratulujemy!

Przypominamy, że wszystkie nagrodzone osoby otrzymają od Fundacji PAFERE zestaw 10 książek o tematyce wolnorynkowej oraz pamiątkowe dyplomy. Ponadto, nagroda za pierwsze miejsce to 500 zł oraz publikacja pracy w najbliższym numerze biuletynu Fundacji "IDEE".

Dziękujemy nagrodzonym autorom za zainteresowanie konkursem, trud włożony w pisanie, a Członkom Jury za wnikliwe oceny i uwagi.

A oto nagrodzone listy:

1. miejsce - Rafał Dostatni

2. miejsce - Maciej Aureliusz Zapolski

3. miejsce - Marta Nowicka


Wyróżnienie - Mateusz TeskaTomasz Tokarski


Data dodania: 2012-05-23 14:26:18
Artykul przeczytano 3557 razy
 
Artykuł skomentowano 2 razy
Dodaj komentarz
We are family! (Sister Sledge hit 1979) is the first thing that came to mind reiandg your personal metaphor. We are definitely a web of interconnected minds and I am so fortunate to be a part of this wonderful family.
Dodano: 2015-10-23 08:25:48
Dodał: ~bezqIKRLTE
Kreciu nie stresuj się tak bo to nedrizowo Ujmij sobie czerwonego na monitorze i będzie wszystko OK.Może być sepia a właściwie to jest sepia czarno biała nowy kierunek w fotografii be.jot, wielkość liter była celowo tak dobrana dlatego, że knocika czarno białe jest bardziej czarno białe niż moje czarno białę, ktf3re jak się okazało nie jest wcale czarno białe
Dodano: 2012-09-25 19:55:21
Dodał: ~gMjNgoYSppR
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.